Parapety wewnętrzne

Oferujemy Klientom parapety wewnętrzne, które wykonujemy z materiału drewnopochodnego, jakim jest płyta MDF. W procesie produkcji parapetu powierzchnię płyty możemy uszlachetnić poprzez oklejanie, lakierowanie lub laminowanie. Wszystkie te czynności zwiększają trwałość i odporność płyty oraz poprawiają jej walory estetyczne.

Jakie funkcje pełnią parapety wewnętrzne?

Parapety wewnętrzne izolacją i chronię wnękę okienną. Nie jest to jednak jedyna funkcja jaką pełnią. Są one także istotnym elementem wystroju wnętrz. Obecnie, kiedy firanki i zasłony coraz częściej zastępowane są roletami, parapety są bowiem znacznie bardziej wyeksponowane. Pełnią one jednak też funkcje praktyczne – w pokoju można na nich trzymać kwiaty i książki w łazienkach zaś kosmetyki. Zamontowanie szerszego parapetu na niższej niż zwykle wysokości i ułożenie na nim kilku poduszek uczyni z niego przytulne miejsce do odpoczynku czy poczytania książki. Umieszczenie odpowiednio szerokiego parapetu w kuchni zwiększa powierzchnię do przechowywania produktów. Po połączeniu z blatem kuchennym może zaś stworzyć on gładką i wygodną powierzchnię idealną do przygotowywania posiłków. Parapet może jednak pełnić funkcję nie tylko kuchennego blatu, ale również stołu czy nawet biurka. Zastosowanie go w takiej formie to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu zyskuje się miejsce pracy z dobrym dostęp do naturalnego światła.

Jakie parapety wewnętrzne oferujemy?

Produkujemy parapety o każdym wymiarze, zgodnie z wytycznymi Klienta. Oferujemy kilka grubości do wyboru – 2, 3 i 4 cm. Dostępny kształt wykończenia krawędzi to półwałek, ćwierćwałek, prosty, lub skos. Nasze parapety wkomponują się w każde wnętrze, niezależnie od tego, czy będzie to dom, mieszkanie, punkt usługowy czy galeria handlowa.