Jak uszczelnić parapet wewnętrzny?

mężczyzna nakładający szczeliwo silikonowe pod ramę okienną

Nieszczelny parapet wewnętrzny powoduje przenikanie zimna i wilgoci. W domu jest chłód, a na ścianie często występuje grzyb. Jest to duży problem, więc nie powinniśmy zwlekać, tylko uszczelnić lukę, co nie jest skomplikowanym zadaniem. Wystarczy kupić w sklepie z materiałami budowlanymi odpowiedni produkt i dokładnie uszczelnić parapet.

Jakie funkcje pełni parapet wewnętrzny?

Parapet wewnętrzny chroni wnękę okienną i jest elementem dekoracyjnym wnętrza. Jeśli jest szerszy, można nas nim trzymać kwiaty w doniczkach, co jest praktyczne, bo pozwala zaoszczędzić miejsce w pokoju. Może być połączony z blatem kuchennym i wykorzystany w dowolny sposób. Zamawiając parapet z płyty MDF w firmie TORAM musimy zastanowić się nad szerokością. Wąski zajmuje mniej miejsca, ale nie wykorzystamy go w żadnym celu. Produkt powinien być dopasowany do aranżacji wnętrza, nie tylko do okna. Najważniejszą kwestią jest trwałość, by produkt służył nam przez wiele lat. Bez względu na to, jaki zakupimy parapet, istotny jest montaż. Jeśli zlecimy go firmie, to sprawdźmy, jak wykonała pracę, bo nieszczelności pod parapetem sprawią, że w niedługim czasie zaczniemy odczuwać chłód.

Jak uszczelnić parapet wewnętrzny?

Parapet wewnętrzny wymaga prawidłowego montażu, który jest podstawą, żeby w pokoju czy kuchni było ciepło i sucho. Nie jest to wcale sprawa tak oczywista, ponieważ niektóre firmy montujące okna nie przykładają się podczas prac i pod parapetami potrafią pozostawiać szczeliny, o czym możemy nawet nie wiedzieć. Sprawdźmy dokładnie jakość wykonania, zanim ich pożegnamy. Ewentualne poprawki zrobią od ręki. Nieszczelności mogą pojawić się również po kilku latach użytkowania, więc sami wykonamy prace, bo wbrew pozorom są bardzo proste. Parapet wewnętrzny uszczelnimy pianką poliuretanową, która tworzy właściwą izolację cieplną. Po nałożeniu musimy odczekać, żeby dobrze wyschła, a następnie wyrównać powierzchnię przy użyciu nożyka. Warto zabezpieczyć ścianę taśmą, by jej nie zabrudzić.