Dlaczego warto postawić na parapet drewnopodobny?

Parapet drewnopodobny

Okna to bardzo ważny element każdego pomieszczenia. Pełnią nie tylko funkcję praktyczną, wpuszczając do środka promienie słoneczne, ale coraz częściej także funkcję estetyczną. Ich uzupełnieniem jest dobrze dobrany parapet, który w ostatnich latach urósł do rangi ozdoby i elementu, który decyduje o charakterze całego pomieszczenia. Na jakie rozwiązanie warto się zdecydować? Możliwości jest naprawdę wiele.

Praktyka pokazuje jednak, że świetnym wyborem są produkty drewnopodobne, które są trwałe i eleganckie. Dlaczego warto wzbogacić nimi swój dom lub mieszkanie? Kwestię tę poruszamy w naszym artykule.  

Dostępne możliwości i ich charakterystyka

Parapety drewnopodobne mogą przybierać różne formy, które różnią się specyfiką i sposobem tworzenia. Jednym z rozwiązań jest wykorzystanie płyt postformingowych, czyli takich, których konstrukcja składa się z dwóch warstw: płyty pilśniowej i laminatu HPL. Propozycja bazująca na takim materiale jest korzystna cenowo, odporna na wilgoć (szczególnie jeśli w grę wchodzą parapety laminowane, czyli spiekane z płytą pilśniową), odporna na działanie promieni słonecznych, a także odporna na zarysowania.  

Inną opcją są parapety drewnopodobne wykonane na bazie płyt wiórowych oklejonych laminatem, który stanowi dodatkowe zabezpieczenie i zwiększa ogólną odporność produktu – szczególnie na zniszczenie i zabrudzenia.  

Kolejną, bardzo polecaną propozycją są parapety drewnopodobne wykonane z płyty MDF i pokryte fornirem. Ich wysoka jakość związana jest z unikatowym procesem łączenia włókien drzewnych ze związkami organicznymi. Parapety tego typu możesz znaleźć w naszej ofercie. Polecamy je szczególnie mocno, ponieważ z doświadczenia wiemy, że świetnie sprawdzają się podczas tworzenia pięknych i eleganckich kompozycji. Ich właściwości można wykorzystywać nawet w trudnych warunkach, czyli w pomieszczeniach takich jak łazienka, czy kuchnia.  

Zalety rozwiązania

Dlaczego warto wybrać parapety drewnopodobne? Przede wszystkim dlatego, że wyróżniają się wysoką jakością, a co za tym idzie doskonałymi walorami wizualnymi. Z łatwością można je wkomponować w każde wnętrze niezależnie od tego, w jakim stylu jest utrzymane. Produkty tego typu prezentują się bardzo dobrze w połączeniu z oknami każdego rodzaju: zarówno plastikowymi, jak i aluminiowymi czy drewnianymi. Dodatkowo dzięki starannemu wykończeniu i użyciu wysokiej jakości materiałów otrzymujemy propozycję, która jest praktyczna i wytrzymała, a przy tym odporna na różnego rodzaju szkodliwe czynniki. Parapety drewnopodobne pozostają sztywne i nie wyginają się, i to nawet pod wpływem dużego ciężaru. Jednocześnie świetnie znoszą wysokie temperatury i nie tracą swojego koloru przez szkodliwe promienie UV. 

Jedna to nie koniec długiej listy zalet. Bardzo ważnym aspektem jest także prosta pielęgnacja, którą możemy przeprowadzić w kilka chwil i to przy użyciu łatwo dostępnych środków. Sytuacja przedstawia się więc zupełnie inaczej, niż w przypadku drewnianych propozycji, które – choć piękne – wymagają regularnej i wieloetapowej opieki. Parapety drewnopodobne zachowują swój doskonały wygląd nawet bez specjalistycznej konserwacji i profesjonalnych środków chemicznych, takich jak m.in. woski i oleje. 

Parapety drewnopodobne to propozycje przystępne cenowo, dostępne w szerokiej gamie wzorów i kolorów. Ich ostateczną formę możemy z łatwością dopasować do naszych preferencji. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza produkty, których wygląd do złudzenia naśladuje rysunek słoi drewna dębu, czy jesionu. 

Nasza oferta

Jeśli szukasz wysokiej jakości parapetów drewnopodobnych do swojego domu lub mieszkania, sprawdź naszą ofertę. Proponujemy starannie wykonane propozycje bazujące na płycie MDF, które są oklejane naturalnymi okleinami, a w niektórych wersjach także drewnianym obrzeżem. Przy ich produkcji używamy oklein dębowych, bukowych, mahoniowych, jesionowych, a także oklein z tropikalnego drewna wenge, azjatyckiego drewna teakowego oraz afrykańskiego drewna zebrano (zingana). Dzięki szerokiej gamie produktów możesz dobrać rozwiązanie, które najlepiej sprawdzi się w Twoim domu!