Dlaczego warto kupić parapety lakierowane?

trzy parapety

Parapety odgrywają znaczącą rolę. Chronią wnęki okienne i są dekoracją wnętrz. Muszą więc dobrze się prezentować, niezależnie od szerokości. Sprawę ułatwia różnorodna kolorystyka i faktura. Efektownie prezentują się lakierowane parapety, które obecnie cieszą się zainteresowaniem projektantów wnętrz.

Jak wybrać parapety wewnętrzne?

Ważny jest wygląd, ale i wykonanie parapetów, co ma ogromny wpływ na aranżację wnętrz. Jednak najistotniejsza jest ich funkcja. Blokują przenikanie zimna i wilgoci do pomieszczeń, więc muszą być prawidłowo zamontowane. Wybierając parapety, trzeba kierować się stolarką okienną i podłogą, by tworzyły jedną całość. Do białych ram, można dobrać dowolny kolor, więc wszystko będzie ze sobą harmonizowało. F.U.H. TORAM oferuje parapety lakierowane w szerokiej palecie kolorów RAL oraz NCS, więc z wyborem nie ma problemów. Te elementy nie muszą być drogie, żeby ładnie się prezentowały i były trwałe. Wybierając parapet do kuchni, warto zamówić w kolorze blatu, stanie się jego przedłużeniem, co pozwoli wykorzystać miejsce na akcesoria.

Dlaczego warto postawić na parapety lakierowane?

Warstwy lakieru nanoszone na płyty MDF, tworzą powłokę odporną na wilgoć i temperaturę. Parapety można bez obaw montować również w kuchniach, łazienkach i pralniach, ponieważ nie stracą na trwałości i swoim wyglądzie. Dzięki szerokiej palecie kolorystycznej i wykończeniem nie ma problemu z dobraniem do okna i podłogi, a nawet i ściany. Do wyboru są wersje na wysoki połysk, matowe i półmatowe, więc jest możliwość dostosowania do klasycznego lub nowoczesnego stylu. Powłoka lakieru ułatwia mycie parapetu. Jeśli są mocno zabrudzone, jak np. w kuchniach, trzeba użyć wody z płynem do naczyń. Sam kurz ściera się wilgotną szmatką.